Reinhard Kleist

Reinhard Kleist, 1970'de Köln yakınlarında doğdu. Münster Üniversitesi'nde 'Uygulamalı Grafik Tasarım' eğitimi aldıktan sonra 1996'da Berlin'e taşındı. Orada çizgi roman sanatçıları Fil, Mawil ve Andreas Michalke ile paylaştıkları bir stüdyoda çalışmakta.

1994'den bu yana Kleist'ın Carlsen, Ehapa, Reprodukt Edition 52 yayınevlerinden pek çok çizgi romanı yayımlandı. 1996'da 'Lovecraft' isimli çizgi romanı Erlangen'deki Internationalen Comic-Salon'da Max ve Moritz ödülünü aldı. 2004 ve 2005'te 'Scherbenmund' ve 'The Secrets of Coney Island' için ICOM ödülü kazandı. Klesit, aynı zamanda, China Mieville, H.C.Artman ve J.G.Ballard'ın kitaplarına, Terrogruppe ve Bear Family Records'un albüm kapaklarına ve Berlin çevresindeki pek çok evin dış cephelerine ilüstrasyonlar yaptı.

Johnny Cash "I See Darkness" pek çok dile çevrildi ve 2007'de Peng Munich Çizgi Roman Ödülü'nü ve Frankfurt Kitap Fuarı ödülünü aldı. Albüm, aynı zamanda 2008'de Almanya'nın en prestijli çizgi roman ödülü olan Max ve Moritz ödülünü de kazanmıştır.

Kişisel web adresi: www.reinhard-kleist.de

Flaneur'de: